iPhone Batarya Değişimi

İphone Batarya Değişimi

Iphone Batarya Değişimi Iphone pilleri kullandıkça bozulur. Zamanla taşıma kapasiteleri azalır. Apple pillerinin, çoğu kullanıcı için yaklaşık 18-24 ay süren yaklaşık 500 döngü boyunca şarjlarının %80’ini tutacağı tahmin edilmektedir. Pilinizdeki kimyasalların bozulması, iPhone’unuzun yavaşlamasına neden olabilir.

Pilinizi bu eğitimle değiştirebilirsiniz. Fakat birden fazla tamir aleti bulundurma işlemi yapmalısınız. Evde yapılması büyük risk taşıyan bu işlemlerde işinin uzmanı olan kişiler ile çalışmayı devam ettirmelisiniz. Tamir aletleri içerisinde mm cinsine varıncaya kadar farklı aletleri bulunur. Profesyonel çalışan kişiler bu aletler konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

İşinin uzmanı tarafından yapılan İphone batarya değişimi ilk aldığınız gün gibi çalışma süresi devam eder. Kullanılan aletlerde vidaların mm cinsinde bile farklılık oluşmaktadır. Eviniz de böyle aletler yoksa şayet direk uzman ekiplerin ellerine vermeniz gerekir.

 Servise Getirmeden Önce Hangi Aşamalardan Geçmeli ?

İphone batarya değişimi yapmadan piliniz şişmişse, uygun önlemleri alın . Bu eğitici, ekranı, ardından alt hoparlörü ve Taptic Engine’i nasıl tamamen çıkaracağınızı gösterir. Bu, pil üzerindeki yapışkan şeritlere daha kolay erişmenizi sağlayacaktır.

Öğreticiyi tamamladıktan sonra optimum performans için yeni taktığınız pili kalibre edin. %100’e kadar şarj edin ve iki saat daha şarj olmasına izin verin. Ardından, düşük pil nedeniyle kapanana kadar telefonu kullanın. Ardından sürekli olarak %100’e kadar şarj edin. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Adım 1

 • Başlamadan önce iPhone’unuzu %25’in altına düşürün.  Şarj edilmiş bir lityum iyon pil yanlışlıkla delinirse alev alabilir veya patlayabilir.
 • Sökmeye başlamadan önce iPhone’unuzu kapatın.
 • iPhone’un altındaki iki 6.9 mm Pentalobe vidayı sökün.
 •  Vidalar çıplak veya hasarlıysa değiştirin .

iPhone batarya değişimi için ekranın açılması su geçirmez contalarına zarar verir. Onarıma başlamadan önce yedek conta almayı düşünün veya contaları değiştirmeden yeniden monte ederseniz iPhone’unuzu sıvılara maruz bırakmamaya dikkat edin.

Adım 2

iPhone’un alt kenarını ısıtmak, ekranı sabitleyen yapıştırıcıyı yumuşatarak açılmasını kolaylaştıracaktır. Bir saç kurutma makinesi, ısı tabancası kullanın veya bir iOpener hazırlayın ve alttaki yapışkanı yumuşatmak için bir dakika boyunca iPhone’un alt kenarına koyun.

Adım 3

Aşağıdaki iki adım, sık onarım yapan herkes için şiddetle tavsiye edilen bir araç olan iSclack ile iPhone’unuzu nasıl açacağınızı gösterir.  iSlack kullanmıyorsanız, başka bir yöntem için sonraki iki adımı atlayın.

Plastik derinlik ölçer iSlack’in ortasına takılıysa şimdi çıkarın – iPhone X gibi daha büyük telefonlar için gerekli değildir.

Vantuzları iPhone’un alt kenarına yakın bir yere yerleştirin – biri ön cama, diğeri arka kapağa. İyi yapışmaları için iki vantuza sıkıca bastırın.

Ekranınız veya camınız çok çatlamışsa, bunları bir kat şeffaf bantla kaplamak vantuzların daha iyi yapışmasını sağlayabilir. iSclack, bu amaç için iki adet yapışkan bant içerir.

Adım 4

 • iPhone’unuzu sıkıca tutun ve ekranı telefonun arka kapağından ayırmak için iSclack’in tutamaçlarını sıkın.
 • Ekranı tamamen ayırmaya çalışmayın; alt kenar boyunca küçük bir yarık yeterlidir.
 • Yuvaya bir açma penası yerleştirin.
 • Sonraki iki adımdan geçin.

Adım 5

Tutma yeri vantuzu kullanıyorsanız, camın kavisli kısmından kaçınarak telefonun alt kenarıyla aynı hizada olacak şekilde yerleştirin.

İphone batarya değişimi  yapılırken ekranınız çok çatlamışsa, bir kat şeffaf bantla kaplamak vantuzun yapışmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde vantuz yerine çok güçlü yapışkan bant kullanılabilir . Tüm hileleri işe yaramazsa, vantuzu kırık ekrana yapıştırmak için güçlü bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Adım 6

İphone batarya değişimi için ön panel ile arka kapak arasında küçük bir yarık açmak için sabit basınç uygulayarak vantuz tutamağını sıkıca çekin. Yuvaya bir açma penası yerleştirin.

Ekranı tutan su geçirmez yapıştırıcı çok güçlü; bu ilk yarığı açmak çok fazla güç gerektirir. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız, hepsini tekrar ısıtın. Ardından, açma penasını yerleştirmek için yeterince büyük bir yarık açana kadar yapışkanı serbest bırakmak için ekranı yavaşça yukarı ve aşağı sallayın.

Adım 7

İphone batarya değişimi esnasında açma pensini iPhone’un içine çok fazla itmeyin, dahili bileşenlere zarar verebilirsiniz.

Adım 8

Açılan penanızı iPhone’un alt kenarına yeniden yerleştirin ve yapışkanı ayırmaya devam etmek için tamamen sağ tarafa kaydırın.

Seçiminizi çok fazla sokmayın, iPhone’un bu tarafında bulunan ekran kablolarına zarar verme riskiniz vardır. Sadece birkaç milimetre yerleştirin veya cam contadan daha ileri gitmeyin.

Adım 9

 • Ekranın üst kenarı yapıştırıcı ve klipslerle yerinde tutulur.
 • Ekranı aşağı doğru hafifçe sallarken, açma pensini ekranın üst köşesinin altına kaydırın .
 • Çok fazla kuvvet uygularsanız klipsler kırılabilir. Dikkatli ilerleyin ve sabırlı olun.
 • Ayrıca, açma pensini ekran mührünün ötesine itmeyin – birkaç milimetre. Bunu yapmak, ön paneldeki sensör sırasına zarar verebilir.
 • Kalan yapıştırıcıyı serbest bırakmak için açma penasını karşı tarafın altına kaydırın.

Adım 10

 • Ön panelden ayırmak için vantuzdaki küçük girintiyi çekin.
 • Bir iSclack kullandıysanız ve hala iPhone’a yapışıyorsa, şimdi kaldırın.

Adım 11

Ekranı sol taraftan bir kitabın sırt kapağı gibi çevirerek iPhone’u açın. Ekranı henüz tamamen çıkarmaya çalışmayın, çünkü hala onu iPhone’un ana kartına bağlayan birkaç kırılgan kablo var. Fotoğraftaki gibi çerçevenin ekranla birlikte çıktığından ve cihaza sıkışmadığından emin olun.

Telefonda çalışırken onu dikey tutmak için ekrana bir nesneye bastırın. Yeniden monte ederken ekranı yerine yerleştirin, klipsleri üst kenar boyunca hizalayın. Ardından ekranın geri kalanını kapatmadan önce üst kenara hafifçe bastırın. Kolayca yerine oturmuyorsa, ekranın kenarındaki klipslerin durumunu kontrol edin ve deforme olmadıklarını doğrulayın.

Adım 12

Aşağıdaki boyutlarda anakart konektör kapağını tutan beş Y000 vidayı sökün;

Bu Adımda Kullanılan Araç;

Manyetik Proje Matı

 • Üç 1.1 mm vida
 • Bir adet 3.1 mm vida
 • Bir adet 3,7 mm vida ( vidaların mm cinsine dikkat etmeniz gerekir. )

Bu onarım boyunca , iPhone’unuza zarar vermemek için vidalarınızı düzenlediğinizden ve her birini tam olarak olduğu yere vidaladığınızdan emin olun .

Adım 13

 • Kapağı çıkar.
 • Kapak hafifçe yapıştırılmış olabilir. Soymak için nazikçe ama sıkıca kaldırın.

Bu, yeniden birleştirme sırasında iPhone’unuzu açmak ve sıkıca kapatmadan önce tüm işlevleri test edilmesi  için mükemmel bir zamandır. Çalışmanıza devam etmeden önce iPhone’unuzu tamamen kapattığınızdan emin olun.

Adım 14

Pil konektörünü mantık kartındaki yuvasından çıkarmak için bir spudger ucuyla veya temiz bir tırnağınızla kaldırın.

Kart üzerindeki konektörleri çevreleyen siyah silikon contalara zarar vermemeye çalışın. Bu contalar, sıvı ve toz girişine karşı ek koruma sağlar.

Anakart konektörünü, onarım sırasında yanlışlıkla prize temas etmesini ve telefona güç sağlamasını önlemek için hafifçe bükün ve yayın.

Son Adım

 • Pili alttan tutun ve iPhone’dan dışarı çekin.
 • Telefonda alkol varsa, yeni pilinizi takmadan önce iyice silin veya kurumasını bekleyin.
 • Yeni bir pil takmadan önce Taptic Engine ve hoparlörü yeniden monte edin. Bu, monte edildiğinde pilin düzgün şekilde hizalanmasına yardımcı olur.
 • Yedek pili takmadan önce, pil konektörünü mantık kartındaki yuvasına geçici olarak yeniden bağlayın. Bu, pilin bölmesinde düzgün şekilde hizalanmasını sağlamak içindir.
 • Pili bırakın, fişini çekin ve cihazınızı yeniden birleştirmeye devam edin.
 • Yeni piliniz yapışkanla gelmediyse pilinizdeki yapışkan şeritleri değiştirmek için bu eğiticiye bakın .
 • iPhone’unuzu yeniden birleştirmeyi bitirdikten sonra yeniden başlatmaya zorlayın .

WhatsApp Telefon